Вчитель: Криса О. П.
Тема:
Зустріч з Кобзарем
Мета: ознайомити учнів з
генієм українського народу Т.Г.Шевченком; розвивати навички свідомого читання; вправляти у
виразності читання; виховувати любов до рідного слова.
Тип
уроку:
урок засвоєння нових знань.
Форма
проведення уроку: урок – концерт.
Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, книги
творів для дітей, програвач, сюжетні
малюнки.
Хід уроку
Ι. Ознайомлення із завданням уроку
ΙΙ. Активізація
знань учнів
- З якими відомими українськими поетами ми вже знайомилися?
Три великі світила сяють у небі
України. Три генії українського народу уславили Україну на весь світ:
Тарас Шевченко
Іван Франко
Леся Українка
-
Сьогодні у нас з вами зустріч з Кобзарем.
-
Кого з цих поетів називали Кобзарем? Чому?
ΙΙΙ. Робота
над новим матеріалом
1. Бесіда - розповідь "Тарас Григорович Шевченко –
символ України″.
- Майже два сторіччя тому народився в селі Моринці, що на Черкащині, хлопчик Тарас. Рано померли його
батьки, і на долю сироти випали тяжкі поневіряння.
Тарас Григорович Шевченко прожив
лише 47 років, із них 24 роки був кріпаком, 10 – в засланні і лише 13 – на волі…
Доля переслідувала
його в
житті, скільки лиш
могла, та вона не зуміла
перетворити золото його душі на іржу, а його любов до людей – на ненависть і погорду.
Т. Г. Шевченко – уславлений
народний поет, геніальний Кобзар України
– видатний художник.
Тарас дуже любив Україну, її стрункі тополі, верби над ставами.
Особливо Шевченко любив калину.
У своїх віршах поет оспівував
мальовничу природу, красу української землі.
2. Виступ учнів - монтаж віршів
про Шевченка.
1- й учень 2 – й
учень
Я
маленька українка,
Він дитя з – під стріхи,
Вісім рочок маю, Він в подертій
свиті,
А про Тараса Шевченка Він здобув нам славу,
Вже багато знаю. Як ніхто на
світі.
3 – й учень 4 – й
учень
Тяжко – важко в світі жити
Хоче малювати,
Сироті без роду:
Прагне він до знань,
Нема куди прихилитися,-
Та за це багато
Хоч з гори та в воду! Зазнає знущань.
3. Інсценізація до вірша ″ Мені
тринадцятий минало ″
Дійові особи: Оксана і Тарас.
Оксанка. Чом же плачеш ти? Ох,
дурний Тарасе! Давай я сльози витру. Не сумуй, ти читаєш, найкраще за всіх,
Тарасику, адже кажуть, найкраще від усіх співаєш, ще й малюєш. От виростеш і
будеш малярем. Еге ж?
Тарас. Еге ж, малярем.
Оксана. І ти розмалюєш нашу хату?
Тарас. Еге ж. А всі кажуть, що я ледащо
і ні на що не здатний. Ні, я не ледащо. Я буду таки малярем.
Оксанка. Авжеж будеш!
4. Перевірка сприймання
Бесіда за змістом прослуханого :
- Що можна сказати про дитинство Шевченка? Яким воно було?
5. Виступ – концерт.
1. Читання напамʹять віршів Шевченка
а) "Тече вода з-під явора";
б) "По діброві вітер віє";
в) "Світає";
г) "Заповіт";
д) "Зоре моя вечірняя".
6. Використання пісень на вірші Т.Г.Шевченка. Виконують учні
а) "3ацвіла у лузі червона калина";
б) "Щебетала пташечка".
ΙѴ. Підсумок уроку
Гра ″ Віднови вірш ″
Велику книгу … дорослі й
діти
І « Кобзарем » її … заповіти
В тім « Кобзареві » зложив…
написав
Щоб знали всі: … й … . назвав
- Тяжким було життя великого
Кобзаря. Україні він віддав
своє життя і
мріяв бачити її народ вільним і щасливим. До своїх нащадків він
звертався зі словами:
І мене в сімʹї великій,
В сімʹї вольній, новій
Не забудьте помʹянути
Незлим тихим словом.
Немає коментарів:
Дописати коментар